Busek اولین حضور موفقیت‌آمیز رانشگرهای  BHT-350  در فضا را تأیید کرد.

Busek اولین حضور موفقیت‌آمیز رانشگرهای BHT-350 در فضا را تأیید کرد.

Busek با موفقیت پیشرانه‌های اثر هال BHT-350  را در مأموریت‌های پانزدهم و شانزدهم اپراتور ماهواره‌ای OneWeb راه‌اندازی کرد که از SpaceX Falcon-9 جداگانه برای تحویل ۸۰ فضاپیما به مدار پایین زمین(LEO) استفاده کرد. این اولین باری است که سیستم‌های پیشرانش الکتریکی خورشیدی  BHT-350 بوسِک در فضا پرواز می‌کنند.

موتورهای ساخته شده توسط Busek اکنون ماهواره‌های ساخته شده توسط Airbus OneWeb Satellites را در مدارهای عملیاتی به حرکت در می‌آورند.  رانشگرها برای بالا بردن مداری، حفظ موقعیت، جلوگیری از برخورد و خارج‌سازی از مدار ماهواره‌های کوچک طراحی شده‌اند. BHT-350 با پیشرانه‌های زنون و کریپتون سازگار است. Busek همچنین در حال توسعه یک پیشنهاد مبتنی بر سوخت جامد در آینده است.

دکتر Vlad Hruby، رئیس Busek گفت: “ما زنجیره تولید و تامین خود را افزایش دادیم تا ظرف چند ماه پس از سفارش، تحویل تعداد دو رقمی از رانشگرها را آغاز کنیم. جامعه فضایی اغلب در مورد واکنش سریع و نیاز به سرعت صحبت می‌کند و این یک نمونه عالی از آمادگی و اجرای سریع و با کیفیت است.”

Hruby اضافه کرد:” ما در نرخ تولید بیش از ۲۰ رانشگر در ماه با ۱۰۰٪ آزمون پذیرش آتش-داغ هستیم، Busek ظرفیت منصوب برای دو برابر کردن میزان تولید کنونی را دارد، و ما در حال برنامه ریزی برای سه برابر کردن این ظرفیت برای برآورده کردن برخی برنامه‌های کوتاه مدت هستیم.”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن