زنان در فضا

اهداف توسعه پایدار به دنبال تغییر این دوره از قرن بیست و یکم با پرداختن به چالش های کلیدی مانند فقر، نابرابری و خشونت علیه زنان است . توانمندسازی زنان یک پیش شرط است ، زیرا زنان نقش مهمی را در تلاش برای دستیابی به همه اهداف توسعه پایدار ایفا می کنند ، اهداف بسیاری وجود دارند که به طور خاص،برابری و توانمندسازی زنان را هم به عنوان هدف و هم به عنوان بخشی از راه حل به رسمیت می شناسند.

علوم ، فناوری ، نوآوری و اکتشافات مربوط به فضا به بهبود بشر و پایداری سیاره ما در بسیاری از زمینه ها مانند کشاورزی ، تغییرات آب و هوایی ، واکنش به بلایا ، حمل و نقل ، بهداشت ، ارتباطات و بسیاری از برنامه های کاربردی دیگر کمک می کند. ما باید تلاش کنیم تا دسترسی زنان به این مزایا را تضمین کنیم. علاوه بر این ، ما همچنین باید اطمینان حاصل کنیم که نیازهای ویژه توانمندسازی زنان و دختران و برابری جنسیتی نیز در اولویت قرار گرفته و برطرف می شوند.

برای اینکه درهر زمینه ای بتوانیم پیشرفت کنیم نیازهست که تمام اشخاص جامعه بدون درنظر گرفتن جنس و نژاد دوش به دوش هم فعالیت کنند این زمانی اتفاق میافتد که زنان و مردان از فرصت برابر برخوردار باشند..

1 دیدگاه دربارهٔ «زنان در فضا»

  1. به نظر من استفاده از زنان برای فضانوردی خودش یه تبعیض جنسیتی هست چون هر کسی میدونه که به یک فضانورد فشار بالای جی وارد میشه و قدرت بدنی مهمه پس انتخاب زنان برای فضانوردی فقط و فقط فایده سیاسی و فیمینیسمی داره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن