رهبران صنعت ماهواره از بزرگ‌ترین فرصت‌ها و تهدیدات خود می‌گویند!

باسمه تعالی

در سرتاسر جلسه افتتاحیه روز سه‌شنبه، «همنشینی برای صنعت ماهواره» در SATELLITE 2022، رهبران صنعت این پیشرفت‌های مثبت را تأیید کردند، در حالی که توضیح دادند که سازمان‌ها و شرکای خود چگونه به نیازهای بین‌المللی پاسخ می‌دهند

دهه ۲۰۲۰ چالش های جهانی را آغاز کرده است که از بسیاری جهات چالش های دهه قبل را تحت الشعاع قرار داده است – اما برای صنعت فضایی، فرصت ها نیز بین تجاری سازی مدار پایین زمین (LEO) و ماموریت های اکتشافی به مریخ بی سابقه بوده است. . در سرتاسر جلسه افتتاحیه روز سه‌شنبه، «همنشینی برای صنعت ماهواره» در SATELLITE 2022، رهبران صنعت این پیشرفت‌های مثبت را تأیید کردند، در حالی که توضیح دادند که سازمان‌ها و شرکای خود چگونه به نیازهای بین‌المللی پاسخ می‌دهند – برای پهنای باند مقرون‌به‌صرفه، امنیت سایبری بهتر، و اتصال گسترده‌تر. جنگ در اوکراین مهم ترین موضوع و موضوعی ثابت در طول گفتگو بود که توسط مدیر تحریریه Via Satellite مارک هلمز مدیریت می شد. نیل مسترسون، مدیر اجرایی OneWeb ، عضو پانل، با اشاره به اعلام روز دوشنبه مبنی بر اینکه این اپراتور قراردادی را با اسپیس ایکس برای از سرگیری پرتاب ها پس از متوقف شدن کمپین پرتاب سایوز در Baikonur Cosmodromeامضا کرده است، گفت: «افکار ما با مردم اوکراین است. ما توسط آژانس فضایی روسیه Roscosmos مجبور به انتخاب شدیم و انجام دادیم. ما کاملا مصمم هستیم تا استقرار منظومه خود را تضمین کنیم.» 

مسترسون همچنین بیان کرد که تغییر توازن ژئوپلیتیک جهانی در فضا، کسب‌وکارها را مشتاق مقررات بین‌المللی بیشتری کرده است. زمانی که هولمز از او پرسید که آیا جنگ سرد جدیدی در فضا آغاز شده است، گفت: «برای من مثل این است که که جنگ سرد در فضا آغاز شده است.» غیرعادی است که ببینیم کسی از طرف کسب‌وکار می گوید ما به مقررات بیشتر نیاز داریم، نه کمتر. از منظر استراتژیک، فضا یک منبع مشترک برای ما است.» Tina Ghataore، مدیر ارشد بازرگانی Mynaric، گفت که رویدادهای اخیر تأثیر غیرقابل انکاری بر زنجیره تامین داشته است. «از نقطه نظر خود، زمانی که ما به فناوری نگاه می کنیم و محصولات را برای مشتریان مهم به محیط فضایی می آوریم باید زنجیره تامین خود را حتی بیشتر مورد بررسی قرار دهیم، و از قبل محدودیت هایی در مورد اینکه قطعات از کجا می توانند تهیه شوند، داریم ما باید بررسی کنیم که هر جزء از کجا آمده است. علاوه بر سخت افزار، ما باید به نرم افزار هم نگاه کنیم و مطمئن شویم که استانداردهای مختلفی را اتخاذ می کنیم. اما این بدان معنا نیست که نمی‌توانیم با پروژه‌ها به کشورهای دوست خدمت کنیم و در منظومه‌های مختلف همکاری کنیم.» 

دن گلدبرگ، رئیس و مدیرعامل Telesat، خواستار یک چارچوب نظارتی بین‌المللی برای اطمینان از در دسترس بودن فضا برای همه شد. ما نیم قرن است که مسئولانه از فضا استفاده می کنیم، و محیط در حال تغییر است، ما اشیاء بیشتری در فضا نمایان می کنیم. از یک طرف این عالی است، اما از طرف دیگر، خطرات قابل توجهی ایجاد می کند که باید به درستی مدیریت شوند. هیچ مرجعی وجود ندارد که بتواند فضا را تنظیم کند. قوانین باید ریل‌گذاری شوند و ما باید آنها را رعایت کنیم. این پیچیده است، اما مطمئنا، باید یک محیط نظارتی تقویت‌شده وجود داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که از فضا به طور مسئولانه استفاده می‌شود.» در طول جلسه، موضوع دسترسی به ماهواره به عنوان یک حق – و نه فقط یک امتیاز – در مکالمات متعدد، از در دسترس بودن اینترنت در مناطق دورافتاده و مناطق درگیری، تا تکامل فناوری زیربنای دسترسی، مورد بحث واقع شد. مارک دانکبرگ، رئیس اجرایی و یکی از بنیانگذاران Viasat، که در بحبوحه معامله ای برای خرید اینمارست است، گفت: «می توانید تأثیر دسترسی به فضا را بر جنگ اوکراین ببینید. یکی از چیزهایی که Viasat روی آن متمرکز شده است. احتمالاً بهترین مدل کسب و کار ما کمک و تقویت کشورهایی در سراسر جهان است که برنامه‌های فضایی خود را می‌خواهند.» پیشرفت‌های فن‌آوری در نهایت صرفه‌جویی در مقیاس را بهبود می‌بخشد – و سازمان‌های شرکت‌کننده در میزگرد طی دو سال گذشته گام‌های متعددی برداشته‌اند. 

سارا شلپففر، معاون و مدیر ارشد فناوری بخش فضایی Northrop Grumman، به همکاری نورتروپ گرومن با دولت ایالات متحده در مأموریت های حیاتی برای وزارت دفاع ایالات متحده و ناسا اشاره کرد. «از تحقیقات ما، از درک ما از اخترفیزیک چه چیزی ممکن است؟ چه چیزی را می توان از آن سیستم برای همه فراهم کرد؟ این بخشی از صنعت است که ما در مورد آن هیجان زده ایم. به نظر می رسید دانکبرگ از دامنه تغییراتی که در فناوری از دهه ۱۹۷۰ به وجود آمده بود، وحشت داشت، زمانی که او اولین پروژه بزرگ خود را به یاد آورد. دانکبرگ گفت: «آنچه که ما واقعاً از نظر فناوری می بینیم، تکاملی است.»« آنچه در حال حاضر واقعاً در حال تغییر است، این نیست که قدرت پیشرو جهان در فضا بهتر می‌شود، بلکه این است که بقیه جهان اهمیت فضا را درک می‌کنند.»

هولمز پیشنهاد کرد که ایجاد فناوری زمینی کارآمدتر، مانند پایانه ها و تجهیزات کوچکتر و ارزان تر، نشان دهنده پیشرفت است. در پاسخ، جان فینی، بنیانگذار و مدیر عامل سیستم های ایزوتروپیک، هشدار داد که سازندگان تجهیزات ماهواره ای باید مراقب باشند که دارایی های خود را دست کم نگیرند.

فینی گفت: «نام بازی برای جلوگیری از موقعیتی مانند فیبر نوری در اوایل دهه نود است که قبل از برآورده شدن تقاضا، بیش از حد ساخته شده بود.» «تمایز ایجاد ارزش می کند و ارزش بهای یک چیز است. در بخش زمین، همه ما در تلاش هستیم تا کارهای مختلفی را انجام دهیم که ارزش و کسب و کار را نزدیک می کند. اما ما کلمه ارزان را دوست نداریم، کلمه ارزش را دوست داریم.»

Ghataore با پیشنهاد این که صنعت کلمه “ارزان” را با “مقرون به صرفه” تعویض کند، تاکید کرد که Ghataore با این وجود رشد منوط به قیمت گذاری مناسب است.

Ghataore گفت: «اگر می‌خواهید دنیا را به هم متصل کنید، گسترش پایانه‌های زمینی مقرون‌به‌صرفه کلیدی هستند. «در پایان روز به چه چیزی خدمت می کنیم؟ ما به یک مصرف کننده، یک کاربر نهایی خدمت می کنیم.»

Schellpfeffer گفت، قابلیت همکاری این پایانه‌ها و چگونگی تکامل سیستم‌های زمینی به دلیل نیاز به اتوماسیون نیز مهم است. او خاطرنشان کرد: «از آنجایی که فناوری ابری با سیستم‌های زمینی و سیستم‌های فضایی یکپارچه‌تر می‌شود، این امر موجب نوآوری نیز خواهد شد».

هولمز همچنین به اهمیت امنیت سایبری در حال حاضر و آینده اشاره کرد، زیرا کاهش حملات سایبری هدفمند به یک نگرانی بزرگ تبدیل شده است.

در اواخر فوریه، Viasat یک قطع شبکه نسبی در شبکه KA-SAT اروپایی خود را تجربه کرد و شروع به بررسی کرد که مشکوک بود نتیجه یک رویداد سایبری باشد. این شرکت گفت که قطع شبکه بر خدمات اینترنت برای مشتریان باند پهن ثابت خود در اوکراین و جاهای دیگر تأثیر گذاشته است. دانکبرگ روز سه‌شنبه گفت که این قطعی بر ماهواره تأثیری نداشته است، اما هزاران پایانه را آفلاین کرده است که باید تعویض و بازسازی شوند. وی گفت که Viasat در حال تلاش برای بازگرداندن خدمات است.

دانکبرگ گفت: «ما نسبت به مشتریانی که مختل شده‌اند و به ارث برده‌ایم بسیار حساس هستیم و به سرعت برای جذب آنها تلاش می‌کنیم. “در طرح کلی چیزها، اگر ما هوشیار نباشیم، حملات سایبری بدتری رخ خواهد داد. این یک نبرد دائمی است. این بخشی از کاری است که ما انجام می‌دهیم و فکر می‌کنیم که آن را بسیار خوب انجام می‌دهیم.”

و اگرچه همه اعضای پانل موافق بودند که LEO طی پنج تا ۱۰ سال آینده مسلط تر خواهد شد، آنها همچنین توافق کردند که مدارها و فناوری های دیگر نیز به همان اندازه ضروری خواهند بود.

گلدبرگ گفت: «من در مورد بازاری که روی آن متمرکز شده‌ایم فکر می‌کنم، یعنی شرکت، من معتقدم ارزش پیشنهادی در LEO بسیار قانع‌کننده‌تر خواهد بود و ده سال بعد، LEO غالب‌تر خواهد شد.

Schellpfeffer اضافه کرد: “در حال حاضر ما یک مخلوط داریم، و آن مخلوط ادامه خواهد داشت. مکان هایی وجود خواهند داشت که ماموریت های بهینه سازی همیشه در LEO وجود نخواهد داشت.

مسترسون همچنین پیش‌بینی کرد که فضای ادغام بیشتر بین LEO، مدار زمین متوسط (MEO)، مدار زمین ثابت (GEO)، فیبر و مایکروویو باشدزیرا صنعت ماهواره‌ای فرصت‌های جدیدی را برای گسترش دسترسی در سراسر جهان جستجو می‌کند.

مسترسون گفت: “هر عنصر بخشی از راه حل است” .«هر کدام نقش‌های متفاوتی برای بازی کردن دارند و موارد استفاده متفاوت.”

لانچرهای Smallsat بر نیازهای مشتری و جذب استعدادهای مناسب تمرکز دارند

ده‌ها استارت‌آپ کوچک پرتاب ماهواره با هدف مقرون‌به‌صرفه‌تر کردن و قابل اعتماد کردن فناوری پرتاب ماهواره وارد بازار شده‌اند.

اما در حالی که دو سال گذشته بدون چالش نبوده است، جلسه دوشنبه «خدمات پرتاب Smallsat» در SATELLITE 2022 – با حضور سخنرانانی از Virgin Orbit، Firefly Space Transport Services (STS)، Astra، Relativity Space و Spaceflight – تحولات مثبتی را به نمایش گذاشت. با سخنرانانی که بزرگترین شاهکارها و بلندپروازانه ترین اهداف خود را برجسته می کنند.

جیم سیمپسون، افسر ارشد استراتژی Virgin Orbit گفت: «ما مجموعه‌ای کامل از ماهواره‌ها را پرتاب کرده‌ایم… و برای هفتاد و پنجمین سالگرد ملکه از بریتانیا پرتاب خواهیم کرد».

جیسون ملو، رئیس خدمات حمل و نقل فضایی فایرفلای (STS) خاطرنشان کرد که شرکت او بر مشارکت های متعدد و پرتاب ها در سال ۲۰۲۲ متمرکز است. این شرکت اخیراً از طریق ماهواره گفت که در حال حاضر در حال ساخت فرودگر ماهر  Blue Ghost خود برای فرود ماموریت ناسا روی ماه در سال ۲۰۲۳، و این تازه آغاز است. ” بخشی از ناسا بودن برای بازگشت به ماه هیجان انگیز است.”

مارتین آتیک، مدیر ارشد بازرگانی آسترا، به شرکت کنندگان گفت که بهبود زمان ورود به بازار یکی از بزرگترین اولویت های سازمانش در سال ۲۰۲۲ است. آسترا اخیرا اولین محموله های مشتری خود را به مدار تحویل داده است.

عتیق گفت: “مهم نیست که هیچ یک از ما چه فکری می کنیم… مهم این است که مشتریان چه می خواهند.” آنها یک سیستم پرتاب مقرون به صرفه، مکرر و قابل اعتماد می خواهند. ما معتقدیم اگر دسترسی عالی به فضا را فراهم کنیم که مقرون به صرفه و کارآمد باشد [آنگاه] می‌توانیم زندگی روی زمین را بهبود ببخشیم. کلید دسترسی رایگان به فضا کاهش چشمگیر هزینه ها است و ما فکر می کنیم که می توانیم این کار را از طریق مقیاس انجام دهیم و هدف ما پرتاب هر روز است. ما هنوز کمی با راه اندازی هر روز فاصله داریم، اما شما می توانید پیشرفت را ببینید.”

جاش براست، معاون توسعه کسب و کار Relativity Space، تمرکز شرکت خود را بر استفاده از فناوری های چاپ سه بعدی برای بهبود زمان عرضه به بازار و سفت کردن زنجیره تامین برجسته کرد. این رویکرد برای مأموریت سازمان برای استفاده از چاپ سه بعدی، هوش مصنوعی و روباتیک مستقل برای کاهش نقاط تماس و زمان انجام، ساده کردن زنجیره تامین و افزایش قابلیت اطمینان کلی سیستم، محوری است.

Brost گفت: “اگر مشتریان چیزی مقرون به صرفه و قابل اعتماد می خواهند … ما چاپ سه بعدی را به عنوان فناوری می بینیم که این امکان را فراهم می کند.” “این توانایی انجام این کار را روی موشک و انجام آن در طول زمان باز می کند.”

جیمز آنتیفایف، مدیر بازارهای جدید و نوظهور برای پروازهای فضایی، گفت که از موفقیت همکاران حرفه‌ای که با آنها در صحنه حضور داشت – که به گفته او با Spaceflight شراکت دارند – و همچنین برنامه انتقال مداری Spaceflight بسیار هیجان‌زده است.

ناظر کارینا پرز مولینا، یکی از بنیانگذاران انجمن Zed Factor Fellowship و مدیر فناوری های هوانوردی بدون سرنشین و نوظهور برای انجمن صنایع هوافضا، همچنین از اعضای میزگرد پرسید که چگونه در مراحل اولیه بیماری همه گیر مقاومت کردند.

آنتیفاف گفت که برخی از عدم قطعیت ها برای او سخت بود و برخی دیگر، ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ قوی بازگشتند. او گفت: «بسیاری از ترسی که در ابتدا وجود داشت، ضروری نبود.

مارتین از آسترا افزود: «شرکت ما سهامی عام شد، Virgin Orbit سهامی عام شد، و این بدان معناست که فضای تأمین مالی همچنان [با] تقاضای خارق‌العاده‌ای است».

سیمپسون اذعان کرد که این امر چالش برانگیز است و در برخی مواقع تلاش می کند با نیروی کار کمتری کار کند، اما گفت که پیشرفت در چهار سال گذشته، از جمله بهبود در مدارهای مجتمع، آنتن های هدایت الکتریکی، و تولید برخی از این چالش ها را جبران کرده است.

او گفت: “شما چیزهایی می بینید که به ما اجازه می دهد کارهایی را انجام دهیم که قبلاً انجام نداده ایم.” “ماهواره هایی به اندازه یک ساندویچ پنیر کبابی وجود دارد که قبلاً شش متر و یک تن بوده است.”

بروست در برجسته کردن چالش‌های زنجیره تامین که از همه‌گیری پدیدار شد، اما همچنان صنعت را به چالش می‌کشد، همتایان خود را تکرار کرد.

او گفت: «من فکر می‌کنم در ابتدای همه‌گیری همه ما مکث کردیم و مطمئن نبودیم که چه معنایی دارد. اما در Relativity Space توانستیم فرآیند تولید منحصربه‌فرد خود را داشته باشیم که به ما امکان ساخت سخت‌افزار را تنها با چند نفر می‌دهد، زیرا بسیار خودکار است. این به ما کمک کرد تا محدودیت‌های اتوماسیون را نیز درک کنیم. از جنبه تجاری، دیدن پولی که در قابلیت‌های پرتاب سرمایه‌گذاری می‌شود، هیجان‌انگیز است. اما همچنین بودجه ماهواره‌ها واقعاً بی‌سابقه است، هر سال دو برابر می‌شود.»

جیسون ملو گفت که ادغام عمودی با فعال کردن مهندسان و اپراتورها در کنار هم، عملیات را بهبود بخشیده است. او گفت: «از زنجیره تأمین مواردی وجود دارد که ما باید به [زمان‌های] طولانی نگاه کنیم، اما داشتن تعامل عمودی و مقیاس‌پذیری کلیدی است».

با این حال، در میان این همه رشد و هیجان، همه سخنرانان موافق بودند که یافتن استعداد مناسب دشوارتر شده است.

Brost گفت: “رقابت استعدادهای ویژه موشک بسیار قوی است.” ما در حال استخدام مهندسان نرم افزار از شرکت هایی مانند گوگل، اپل، افرادی از صنعت خودروسازی هستیم که تخصص دارند. وقتی استعداد می‌خواهید باید خیلی گسترده شوید. در نهایت شرکت ما بر اساس استعدادی که داریم صعود یا سقوط خواهد کرد. حالا کاندیداهایی که وارد می شوند می گویند “من هفت شرکت دیگر دارم که به من پیشنهاد می دهند – چرا شرکت شما بهتر است؟”

عتیق با اشاره به استخدام‌های اخیر از سوی گوگل، آی‌بی‌ام و دیگر سازمان‌های بزرگ و مشهور، افزود، با این حال، استعدادهای بزرگ استعدادهای بزرگ دیگری را به همراه دارد. مانند Josh، ما استعدادهای بزرگی را از سایر بخش‌های صنعت استخدام کردیم.»

ملو گفت که تاکید بر “اینکه همه احساس خانواده بودن کنند” به شرکت او کمک کرده است تا استعدادهای برتر را جذب کند. آنها در مورد فضا و عضویت در یک شرکت کوچک هیجان زده هستند.

سیمپسون گفت که ارتباط Virgin Orbit با سر ریچارد برانسون تنها یکی از عواملی است که آنها را منحصر به فرد می کند. او گفت: «اگر به [کارگران] یک فرهنگ پویا و رو به رشد ارائه نکنید، نمی‌توانید آنها را حفظ کنید.

شرکت های فضایی جدید در سال ۲۰۲۲ با یک سال مهم روبرو هستند

اقتصاد فضایی جدید برای یک سال رشد بزرگ در همه زمینه ها، از تولید ماهواره گرفته تا پرتاب موشک، و خودسرویس ماهواره ای آماده است. همچنین برای رقابت‌های زیادی آماده است، زیرا بیشتر سر و صداها بر روی معاملات اخیر SPAC (special purpose acquisition company) (شرکت خرید با هدف ویژه) و IPOها و همچنین پیشرفت‌های فناوری متمرکز است.

جان رود، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل Momentus، که در حال کار برای ارائه خدمات زیرساخت فضایی از جمله حمل و نقل فضایی و خدمات در مدار است، گفت: “من نمی توانم زمان هیجان انگیزتری را در صنعت فضایی تصور کنم.” اقتصاد فضایی به سرعت در حال رشد است و بازیکنان بیشتری با دیدگاه‌های منحصربه‌فرد و ایده‌های جالب برای شکل دادن به اقتصاد فضایی گرد هم می‌آیند.

در سال ۲۰۲۲، Momentus برنامه‌های زیادی در دست اجرا دارد، اما به طور خاص درباره یک نقطه عطف نگران است: پرتاب اولین وسیله نقلیه Vigoride خود، که خدمات حمل‌ونقل در فضا را عمدتاً در مدار پایین زمین (LEO) ارائه می‌کند.

ما آزمایش‌های زمینی گسترده‌ای را روی فناوری خود انجام داده‌ایم و نقطه عطف اولویت ما این است که فناوری خود را در اوایل ژوئن ۲۰۲۲ به سرعت در فضا قرار دهیم، در انتظار دریافت مجوزهای دولتی مناسب و تلاش‌هایمان برای آماده‌سازی وسیله نقلیه خود برای پرتاب.» رود گفت. تیم ما برای آماده شدن برای این فرصت بسیار سخت کار کرده است. ما همچنین در حال برنامه ریزی یک ماموریت بعدی در نیمه دوم سال ۲۰۲۲، با رعایت همان اخطارها هستیم.

این شرکت همچنین مشتاقانه منتظر آزمایش فناوری نیروی محرکه مایکروویو الکتروترمال (MET) است که از آب به عنوان پیشران در فضا استفاده می کند.

رود گفت: “تکنولوژی MET از دهه ۱۹۸۰ موضوع مطالعات بسیاری در آزمایشگاه های دانشگاهی بوده است، اما ما در تجاری سازی آن پیشگام هستیم.”

شور و شوق رود مسری است و توسط تعداد فزاینده ای از کارآفرینان فضایی جدید و پیشکسوتان صنعت منعکس می شود، که آسمان را الگوی خود برای ایجاد یک نشان بزرگ – و تأثیر عمیق می دانند.

ملو، رئیس شعبه دولتی Firefly Aerospace، Firefly Space Transport Services (STS) که سپتامبر گذشته با موفقیت اولین آزمایش مداری خود را با موفقیت انجام داد، گفت: «ما شاهد یک رویکرد انقلابی برای تحویل ماهواره ها و سایر فضاپیماها در طیف گسترده ای از شرکت ها هستیم. «اکوسیستم فضایی همراه با اقتصاد فضایی چیزی است که [Firefly Aerospace] در حال برنامه‌ریزی برای سرمایه‌گذاری با کسب‌وکارهای پرتاب، در فضا و فرودگر ما است. ما بر ارائه نوآورانه‌ترین نیروی کار به مشتریان تجاری و دولتی خود متمرکز شده‌ایم که با اشتیاق به تغییر نحوه حمل‌ونقل به فضا و در فضا هدایت می‌شوند.»

شرط بندی بزرگ با برنامه های SPAC

یکی از زمینه های مورد توجه ویژه در سال ۲۰۲۲، تعداد بالای SPAC ها و IPO های اخیر در صنعت فضایی است.

در حالی که SPAC ها از دهه ۱۹۹۰ وجود داشته اند، اخیراً محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند و تعدادی از بازیکنان New Space از این مسیر برای عمومی شدن استفاده کرده اند از جمله Momentus، Rocket Lab، Astra Space، BlackSky، Spire Global، AST SpaceMobile و Planet.

رود گفت: “ما با موفقیت Momentus را از طریق ادغام SPAC در ماه آگوست عمومی کردیم و از نرخ پایین بازخرید نسبت به برخی دیگر از SPAC های اخیر کاملاً خرسند بودیم.” «این معامله سرمایه قابل توجهی را برای توسعه کسب و کارمان در اختیار ما قرار داد. ما تقریباً شش ماه است که یک شرکت سهامی عام بوده‌ایم و اکنون تمرکز ما روی آینده است.»

با این حال، Firefly’s Mello هشدار می دهد که اگرچه شرکت او با SPAC به عنوان وسیله ای برای افزایش سرمایه مخالف نیست، یک شرکت باید قابلیت اطمینان تکرارپذیری را در توانایی خود برای دستیابی به ماموریت های مشتریان خود و ایجاد درآمد قبل از عرضه عمومی نشان دهد.

او گفت: «تصمیم ما برای پرتاب به خارج از پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ، در مقابل سایر مجتمع‌های فضایی کمتر تنظیم‌شده، ناشی از تمایل ما برای آزمایش قابلیت‌های آمادگی است.»

در همین حال، Terran Orbital، یک سازنده ماهواره که تحت قرارداد ۱.۵ میلیارد دلاری SPAC با Tailwind Two Acquisition Corp قرار دارد. مدیرعامل و موسس آن، مارک بل در نظر دارد تا فراتر از سال ۲۰۲۲ به عنوان بزرگترین مرکز تولید ماهواره در کیپ کاناورال،فلوریدا، در جزیره مریت را ایجاد کند. این شرکت در حال حاضر یک تاسیسات ۱۲۸۰۰۰ فوت مربعی در ایروین، کالیفرنیا راه اندازی کرده است.

بر اساس یک انتشار خبری شرکت، کارخانه جدید ۶۶۰۰۰۰ فوت مربعی فلوریدا قادر به تولید هزاران نوع مختلف وسیله نقلیه فضایی در سال از جمله ۱۰۰۰ ماهواره کامل و بیش از یک میلیون قطعه ماهواره در سال خواهد بود.

بل گفت: “مهم نیست که کی هستی، ما می توانیم آن را بسازیم.” “ما یک راه حل یک مرحله ای داریم : نگاه بیشتر به جلو”

اگر سال ۲۰۲۲ طبق برنامه پیش برود، ممکن است برنامه های سال ۲۰۲۳ حتی روشن تر به نظر برسد.

به عنوان مثال: Terran Orbital’s Bell برای ساخت مجموعه خود از ماهواره‌های رادار دیافراگم مصنوعی رصد زمین (SAR) برای ارائه تصاویر پایدار و بی‌درنگ از زمین برای کاربردهای متعدد ابراز هیجان کرد.

بل گفت: «از کودکی می خواستم فضانورد شوم. و کمی کمتر از ۱۰ سال پیش cubesat را کشف کردم، به Space X رفتم، موشک‌ها را دیدم و با خودم فکر کردم، “چرا کسی باید چیزی به اندازه یک اتوبوس مدرسه بسازد در حالی که محاسبات آنقدر کوچک است؟”

در همین حال، Firefly Aerospace بر تحویل محموله‌های مشتریان به مدار دلخواهشان، در زمان‌های انتخابی و صندلی‌های انتخابی‌شان متمرکز است.

ملو می گوید: “ما اتوبوس فضایی آینده نیستیم، ما Uber فضایی هستیم تا شما را به جایی که می خواهید ببرید.” «روند مهم دیگر، تکثیر شرکت‌های وسایل نقلیه پرتاب است که هدفشان برهم زدن بازار است. حمل و نقل فضایی end-to-end ما فراتر از شرکت پرتاب استاندارد است.»

SAR Copella

رادار دیافراگم مصنوعی (SAR) برای ایجاد تصاویر دو بعدی و بازسازی اشیاء سه بعدی در سطح زمین استفاده می شود. برخلاف فن‌آوری‌های سنتی مشاهده زمین (EO)، SAR توانایی دیدن از میان ابرها، دود و تاریکی شب را دارد. Capella Space تنها ارائه دهنده تصاویر SAR در بازار نیست، اما بالاترین وضوح تجاری SAR را در بازار ارائه می دهد. Capella ادعا می‌کند که تنها شرکتی است که پورتال تحویل و وظایف سلف سرویس آنلاین را ارائه می‌کند که به مشتریان اجازه می‌دهد مستقیماً ماهواره‌های Capella را به‌منظور دریافت داده‌های SAR سفارشی‌شده، مستقیماً کار و هدایت کنند. مشتریان ماهواره های واقعی را کنترل می کنند. سرویس “Capella Console” نیاز به تامین کننده میانی را که برای مشتریانی که به دسترسی سریع به داده ها نیاز دارند بسیار مهم است را از بین می برد. این کنسول با API Capella ترکیب می‌شود تا به مشتریان امکان می‌دهد کاتالوگ کتابخانه تصویر شرکت را جست‌وجو کنند یا از طریق انجام وظیفه‌های صورت فلکی خود-سرویس درخواستی، خریدهای جدید را درخواست کنند. 

کاربران می توانند وارد سیستم شوند، حوزه مورد علاقه خود را تعریف کنند، و کاتالوگ موجود را جستجو کنند یا یک درخواست تخصیص کسب جدید ارسال کنند. هنگامی که یک خرید جدید جمع‌آوری می‌شود، به‌طور خودکار پردازش و تحویل داده می‌شود، مشتریان هشداری دریافت می‌کنند تا بتوانند وارد سیستم شوند و به‌موقع به تصاویر SAR دسترسی داشته باشند. کنسول Capella در حال حاضر توسط مشتریان این شرکت در فضای دفاعی و اطلاعاتی و همچنین توسط شرکت‌های تجاری بزرگ در سراسر کشتیرانی دریایی، کشاورزی، سازمان‌های بشردوستانه، امدادرسانی به بلایای طبیعی و انسان‌ساز و امور مالی استفاده می‌شود. این شرکت قبلاً با نیروی هوایی ایالات متحده، دفتر شناسایی ملی و آژانس توسعه فضایی قرارداد دارد.

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن