بازدید جناب آقای دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان از شرکت امیدفضا

باسمه تعالی

.در تاریخ ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان از شرکت امیدفضا بازدید به عمل آوردند

تیم مکانیک روند تجمیع و تست‌های عملکردی و محیطی ماهواره کوثر و فلسفه مدل ماهواره کوثر را خدمت دکتر ستاری ارائه دادند و ایشان ویدیوی تست عملکرد پاد را مشاهده کردند.

دکتر ستاری ضمن بازدید از آزمایشگاه سخت افزار در حلقه شرکت امیدفضا در جریان آخرین وضعیت ماهواره کوثر قرار گرفتند. ایشان ضمن این بازدید در جریان  پارامترهای سیستمی از جمله ارتفاع و عمر مداری، جرم ماهواره، رزولوشن تصویر و کاربری‌های تصاویر کوثر قرار گرفتند. تاکید طرفین بر تناسب نیاز کشور و رزولوشن ماهواره کوثر از نکات قابل توجه این بازدید بود.

 دکتر ستاری  از بخش مخابرات هم دیدن کردند و توضیحات کلی از تیم مخابرات اعم از بخش‌های مختلف تیم آن؛ توضیح لینک‌های مخابراتی شامل Telemetry ،  Telecomman و لینک تصویر و همچنین سرعت و باند فرکانسی لینک‌های مخابراتی و طراحی آنتن‌های فرستنده و گیرنده مخابراتی برای ایشان ارائه گردید.

در بازدید به عمل‌آمده از بخش «پهواره و کشاورزی دقیق»، اعضا به فعالیت‌های انجام‌شده اشاره کردند. ارتباط مستمر با کشاورزان، جهت سمپاشی محصولات با پهپاد و پایش آن‌ها با تصاویر ماهواره‌ای و سنجش از دور (که در حال حاضر حدود ۱۰۰۰ هکتار زمین کشاورزی از اقصی نقاط کشور توسط پهپادهای این تیم سمپاشی و پایش شده‌اند)، طراحی و ساخت پهواره به علت سهولت و صرفۀ اقتصادی نسبت به سایر ابزارهای سنجش از دوری جهت استفاده در کشاورزی، نقشه‌برداری و سایر خدمات مرتبط با زمین؛ از جمله مواردی بود که در این دیدار عنوان شد.

ضمن گزارش درخت محصول ماهواره کوثر، اعلام شد بیش از ۸۰ درصد قطعات به کار گرفته شده، ساخت داخل کشور بوده که با مشارکت ۸ شرکت دانش بنیان خصوصی تامین شده است. همچنین قصد بر آن است تا ۱۳ تا از این قطعات پس از پرتاب ماهواره کوثر و کسب سابقه فضایی به بازار صادراتی ورود پیدا کنند. در ادامه هدف‌گذاری پروژه‌های بعدی به ایشان گزارش شد. همچنین آزمون‌های صورت گرفته و نیز زمان پرتاب به ایشان اعلام شد.

در ادامه تعدادی از عکس‌های این بازدید را مشاهده می‌کنید.

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن