استفادۀ یک استارتآپ آلمانی حامی محیط زیست از سنجش از دور

استفادۀ یک استارتآپ آلمانی حامی محیط زیست از سنجش از دور

OroraTech، یک استارت‌آپ مستقر درشهر مونیخ است که برای نظارت بر داده‌های حرارتی از فضا کار می‌کند. این شرکت میزان بودجۀ خود را برای فعالیت زیست‌محیطی با استفاده از سرمایه‌گذاران خصوصی و بودجۀ بخش دولتی به ۸/۱۵ میلیون یورو،گسترش داده است.

OroraTech اولین دوربین حرارتی مادون قرمز خنک نشده‌ را در فضا دارد که در ژانویۀ سال جاری از ماهواره Spire پرتاب شد. با این بودجۀ اضافی آن‌ها مجموعه راه حل‌های آب و هوایی خود را گسترش دادند تا هزینۀ راه‌اندازی دومین دوربین حرارتی مادون قرمز در فضا، برای ماه مه ۲۰۲۳ تامین شود.

این شرکت قصد دارد تا سال۲۰۲۴یک منظومۀ ماهواره‌ای با قدرت تفکیک زمانی۱۲ساعته و تا سال۲۰۲۶، ۳۰دقیقه‌ای داشته باشد. محصول فعلی آن، Wildfire Intelligence Solution، از داده‌های شخص ثالث برای تشخیص و نظارت بر آتش‌سوزی استفاده می‌کند. این شرکت ادعا می‌کند که تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مورد آتش‌سوزی را شناسایی کرده‌است که روزانه آتش می‌گیرد و بیش از۱۶۰ میلیون هکتار اراضی جنگلی را در شش قاره محافظت می‌کند.

یکی از مدیران سرمایه‌گذاری شرکت‌های حامی این استارت‌آپ دربارۀ آن‌ها می‌گوید: «از شرکت‌هایی حمایت می‌کنیم که پتانسیل ایجاد تأثیر مثبت بر محیط زیست را در مقیاس بزرگ دارند. ما تحت تاثیر اولین راه‌حل تجاری هوشمند آتش‌سوزی OroraTech و ویژگی‌های فوق‌العاده و مکمل‌بودن تیم، و همچنین جاه‌طلبی آن‌ها برای ادامۀ توسعۀ راه‌حل‌های پرتأثیر در سال‌های آینده قرار گرفتیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن