Planet و Space X توافق نامه ای را برای چند سال امضا کردند

در تاریخ ۵ آگوست امسال، شرکت Planet ، شرکت Space X را به عنوان پرتاب کننده ماهواره‌های سنجشی خود تا پایان سال ۲۰۲۵ اعلام کرد. Planet تعداد دقیق کل ماهواره‌هایی که قرار است پرتاب شوند را اعلام نکرده است اما تاکنون حدود ۴۵۰ ماهواره سنجشی در مدار قرار داده است. قرار است در اولین پرتاب در دسامبر، ۴۴ ماهواره Dove  بوسیله  Falcon9 پرتاب شوند.

مدیر عامل Planet   از ادامه همکاری با Space X ابراز خوشحالی کرده و افزود “تا به حال هفت پرتاب مشترک با هم داشته‌ایم. ما در برنامه ریزی سریع، تولید و پرتاب ماهواره‌ها با هم پیشگام بودیم که این فقط میتوانست حاصل همکاری مشترک این دو شرکت باشد.”

 Planet اعلام کرده است که با چند شرکت دیگر برای کاهش ریسک پرتاب، قرارداد بسته است. انعقاد قرار دادها با شرکت‌های متفاوت برای پرتاب ماهواره‌ها با استفاده از چند راکت متفاوت می‌تواند یکی از علل موفقیت Planet در ساخت بزرگترین منظومه سنجشی زمین باشد.

در سال ۲۰۱۴، این شرکت ۲۶ ماهواره خود را به دلیل اینکه به‌وسیله Antares rocket (متعلق به شرکت Yuzhmash ) در مدار قرار نگرفتند از دست داد، ۸ مورد دیگر را در  سال ۲۰۱۵ که پرتابگر فالکون ۹ (متعلق به شرکت Space X) بعد از دو دقیقه از پرتاب منفجر شد از دست داد و پنج تای دیگر را نیز در جولای ۲۰۲۰‌  وقتی راکت الکترون  (متعلق به شرکت Rocket lab ( نتوانست آن‌ها در مدار قرار دهد از دست داد.

در بیانیه خبری آمده است: “با داشتن قرار داد‌های متفاوت با چند شرکت مختلف، Planet می‌تواند لیست پرتاب متنوعی داشته باشد که باعث می‌شود پرتاب‌هایی را در مدار مناسب در زمان مناسب برای هر پروژه ماهواره‌ای در حال توسعه پیدا کند.”

3 دیدگاه دربارهٔ «Planet و Space X توافق نامه ای را برای چند سال امضا کردند»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن