پروژ‌ه‌های زیستی خارج از جو زمین

هدف اصلی تحقیقات زیست شناسی فضایی ایجاد درک بهتر از نحوه تأثیر پروازهای فضایی بر سیستم های زنده در فضاپیماها مانند ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) یا آزمایش های زمینی است که جنبه های پرواز فضایی را تقلید می کند و آماده شدن برای اکتشافات آینده انسان ماموریت های دور از زمین آزمایشاتی که بر روی این سکوها انجام میشود شامل نحوه تنظیم یا سازگاری گیاهان ، میکروب ها و حیوانات با زندگی در فضا را بررسی می کند. فرآیندهای متابولیسم ، رشد ، پاسخ به استرس ، فیزیولوژی و توسعه را بررسی میشود همچنین مطالعه می شود که چگونه ارگانیسم ها آسیب های سلولی را ترمیم می کنند و در شرایط کم جاذبه در حالی که در معرض تابش های فضا قرار دارند چگونه از خود در برابر عفونت و بیماری محافظت می کنند.

اکتشافات محققان ناسا در فضا علاوه بر ارائه اطلاعات مفید در مورد چگونگی سازگاری موجودات زنده با پروازهای فضایی ، پیامدهای زیادی برای زندگی روی زمین دارد. تحقیقات Space Biology  می تواند بر توسعه داروهایی که باعث بهبود زخم یا بازسازی بافت می شوند ، درمان هایی که برای مقابله با پوکی استخوان روی زمین طراحی شده و فناوری پیشرفته تأثیر بگذارد. کودهایی که میزان رشد محصول را افزایش می دهند.

ناسا به عنوان پیشگام صنعت فضایی اولین CubeSat بیولوژیکی خود را با نام GeneSat-1 در LEO در سال ۲۰۰۶ راه اندازی کرد. نانو ماهواره ۳U برای مطالعه اثرات پروازهای فضایی بر فعالیت ژن در میکروب ها طراحی شد.

1 دیدگاه دربارهٔ «پروژ‌ه‌های زیستی خارج از جو زمین»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن