شرک اسپیس‌ایکس شرکت سوارم را خرید.

شرکت SpaceX، دارنده بزرگترین منظومه ماهواره‌ای مخابراتی جهان با نام Starlink، شرکت استارتاپی اینترنت اشیا Swarm را خرید. این اولین قرارداد تصاحب شرکتی دیگر توسط شرکت فضایی ۱۹ ساله SpaceX ، به سرپرستی ایلان ماسک است.

Swarm  اخیرا ۲۸ ماهواره را با ماموریت rideshare  شرکت SpaceX وارد مدار کرد و به ۱۲۰ ماهواره در منظومه خود رسید. مدیر عامل  Swarm گفته است تا اخر سال ۲۰۲۱ به هدف خود، که قرار دادن ۱۵۰  ماهواره در مدار است فکر می‌کند.

این قرارداد می‌تواند کنترل مجوزهای زمینی و فضایی، به علاوه  هرگونه مجوز در حال بررسی در کمیسیونSwarm  را به  SpaceXمنتقل کند. در صورت تأیید معامله، این استارتاپ تبدیل به “زیرمجموعه مستقیم تحت مالکیت مستقیم” SpaceX می‌شود.  شرکت های مذکور در تاریخ ۱۶ جولای ۲۰۲۱ باهم به توافق رسیدند. هنوز شرایط این توافق اعلام نشده است و هیچ کدام از این دو شرکت نیز در این رابطه توضیحی نداده‌اند.

هنوز مشخص نیست که استراتژی SpaceX از این معامله چه هست ولی به نظر می‌رسد که هدف ایلان ماسک در درجه اول بهره گیری از ایده ها و تخصص این شرکت در حوزه اینترنت اشیا خواهد بود. به عبارت بهتر، این معامله بیشتر به تغییر استراتژی “SpaceX” منجر می‌شود.

زمینه هایی وجود دارد که ترکیب این شرکت ها می تواند نتایج خیلی خوبی داشته باشد اگرچه منظومه Starlink در باند فرکانسی متفاوتی از منظومه Swarm قرار دارد. مدیرعامل  Swarm نیز گفته است که فعلا قصد دارد به هدفش که قرار دادن  150 ماهواره در منظومه Swarm است برسد.

1 دیدگاه دربارهٔ «شرک اسپیس‌ایکس شرکت سوارم را خرید.»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن