شرکت Honeywell پیشتاز تولید زیرسامانه

باسمه تعالی

شرکت Honeywell یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های حوزه تکنولوژی در جهان  می‌باشد که در زمینه‌های فراوانی از جمله زمینه‌های هوایی، فضایی، مواد پیشرفته، شیمی، دارو و بیوتکنولوژی، زنجیره‌ی تامین، ایمنی و سنسورهای مختلف برای هوشمندسازی صنایع فعالیت گسترده دارد.

بخش هوافضا در این شرکت محصولات پیشرفته‌ای همچون موتور هواپیما، کابین خلبان، بخش‌های اویونیکی، مخابرات بیسیم و سنسورهای گوناگون طراحی و تولید می‌کند. بر اساس ادعای مسئولان این شرکت، محصولات این دپارتمان دارای قابلیت اطمینان بسیار بالایی هستند. به طوری که محصولات حوزه فضایی‌شان روی حداقل ۱۰۰۰ ماهواره نصب و به فضا پرتاب شده است.

اخیراً این شرکت از طراحی جدیدترین حسگر مغناطیسی خود خبر داده است که متناسب با نیازهای بازیگران جدید عرصه فضایی می‌باشد. پیش از این نیز در سایر مطالب بلاگ امیدفضا به این نکته اشاره شده بود که در سال‌های اخیر شاهد چرخشی جدی در حوزه فضایی جهان بوده‌ایم. به طوری که شرکت‌های چابک بسیاری در دنیا شکل گرفته‌اند که به تمامی بخش‌های زنجیره ارزش فضایی از ساخت و پرتاب ماهواره تا ارائه‌ی خدمات فضاپایه ورود پیدا کرده‌اند. در فضای جدید (New Space)، کاهش قیمت محصولات و خدمات به علت حرکت این صنعت از ارگان‌های دولتی به بخش خصوصی به شدت محسوس بوده است. این امر نشان می‌دهد که نقش‌پذیری جدی شرکت‌های خصوصی در عرصه فضای جدید در حوزه ساخت و پرتاب مکرر ماهواره، بازیگران قبلی این عرصه را نیز مجبور به همراهی با خود کرده است.

شرکت Honeywell نیز به این امر آگاه بوده است و نقطه‌ی قوت طراحی جدیدترین حسگر مغناطیسی خود را این نکته بیان کرده است که در عین کارآمدی، دارای قیمتی مناسب ( ۳۱۵ گرم) برای ماهواره‌های کلاس Nano satellite (زیر ۱۰ کیلوگرم) و Micro Satellite ( زیر ۵۰ کیلوگرم) می‌باشد.

به گفته طراحان این شرکت، پیش از این حسگرهای مغناطیسی، یا از قیمت پایینی برخوردار بودند که اکثراً ویژگی‌های عملکردی و محیطی با قابلیت اطمینان بالایی نداشتند و یا آن دسته از حسگرها که دارای شرایط عملکردی مناسب و قابل قبولی بودند، قیمت‌های گزافی داشتند.

و حال شرکت Honeywell با پتانسیل فنی و حجم بازار پیشِ روی محصولات خود، حسگری تولید نموده که در عین کارآمدی دارای قیمت مناسبی بوده که این رقم برای ماهواره‌سازها و منظومه‌سازهای جدید گزینه‌ای مناسب به حساب می‌آید.

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن