Warning: A non-numeric value encountered in /home/spaceomi/public_html/wp-content/plugins/ultimate-member/includes/core/class-cron.php on line 83

Warning: mktime() expects parameter 4 to be int, string given in /home/spaceomi/public_html/wp-content/plugins/ultimate-member/includes/core/class-cron.php on line 85
رویداد کاشتن برای آینده – امید‌فضا

رویداد کاشتن برای آینده

رویداد کاشتن برای آینده با حضور جناب آقای دکتر شهرابی

به همت ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، سومین رویداد «کاشتن برای آینده» با عنوان «دنیای شگفت‌انگیز ارتباطات از ژرفای کوانتوم تا ماورای ماهواره‌ها» با حضور متخصصان این حوزه در سالن جابربن‌حیان دانشگاه تربیت‌مدرس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران؛ سومین رویداد «کاشتن برای آینده» با عنوان «دنیای شگفت‌انگیز ارتباطات از ژرفای کوانتوم تا ماورای ماهواره‌ها» به همت ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات و بـا حمایت مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، در سالن جابربن‌حیان دانشگاه تربیت‌مدرس برگزار شد.

سید محمد کرباسی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات، علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان، در ابتدای سخنان خود به تبیین مفهوم اتصال‌پذیری پرداخت و گفت: اتصال‌پذیری در واقع ترجمه Connectivity به معنای انواع ارتباطات است که عمدتاً در عصر حاضر و در فناوری‌های نوظهور کاربرد دارد. منظور از Connectivity در واقع Advanced Connectivity است و شامل ارتباطات اشیا با اشیا یعنی ماشین با ماشین و اشیا با انسان است.

او ادامه داد: ما در ستاد اتصال‌پذیری و ارتباطات، اولویت‌هایی داریم از آن جمله رصد فناوری و حمایت از اقداماتی که در توسعه فناوری در سطح دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان اتفاق می‌افتد و تمرکزمان بر حوزه مخابرات و ارتباطات است.

کرباسی با بیان اینکه، روایت توسعه فناوری، روایت کاشتن برای آینده است، گفت: ما نیازمند یک فرایند صبورانه، دلسوزانه و امیدوارانه هستیم که زمان‌بر خواهد بود و باید به این امید باشیم که در آینده نزدیک بتوانیم شاهد موفقیت در حوزه‌های مختلف توسعه فناوری در کشورمان باشیم و این مستلزم یک عزم ملی است.

محمد اخوان، عضو هیئت‌مدیره و معاون فنی شرکت موج آینده فرافن که از سخنرانان این جلسه بود، در بحث خود بر موضوع «درس‌آموخته‌های طراحی محصول مودم ۵G» متمرکز شد و فضای جدید برای توسعه، خلق دارایی پنهان و آشکار و ایجاد توانمندهای جدید را از فرصت مودم ۵G دانست.

او با بیان اینکه مودم ۵G یک اکوسیستم است، گفت: ۳۰درصد کاربردهای ۵G در حوزه FWA خواهد بود که برای پیاده‌سازی به مودم ۵G نیاز دارد. ازاین‌رو، اتصال غیرمتصل‌ها، کار و تحصیل از منزل (تجربه دوره کرونا)، جایگزینی DSL و LTE، برنامه توسعه پهن باند دولت و مهاجرت اپراتورها به ۵G اهمیت آن را دوچندان می‌کند.

در ادامه این نشست، دیگر سخنرانان نیز هر یک کوشیدند تا موضوع توسعه فناوری در حوزه مخابرات را از زاویه‌ای خاص به بحث بگذارند.

در این راستا، محمدرضا پاکروان، عضو هیئت‌علمی دانشکده برق دانشگاه صنعتی شریف با عنوان «تجربه‌ای از رویش و شکوفایی فناورانه»، حسین شهرابی فراهانی، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت امیدفضا با عنوان «فناوری ماهواره»، وحید شاه منصوری، عضو هیئت‌علمی دانشکده برق دانشگاه تهران با عنوان «فراتر از G۵» و امیرمحمد نژاد محمد، مدیرگروه فناوری‌های کوانتومی پژوهشگاه توسعه فناوری‌های پیشرفته با عنوان «مخابرات کوانتومی» به بیان دیدگاه‌های خود در این حوزه پرداختند.

گفتنی است؛ کاشتن برای آینده، رویدادی گفتمان‌محور است که باهدف آشنایی دانشجویان، فناوران و پژوهشگران با فناوری‌های نوین و راهبردی و در راستای تأثیرگذاری آن‌ها بر آینده، زندگی مردم و جایگاهشان در داخل کشور برگزار می‌شود. این رویداد که در قالب سخنرانی‌ها و گفتگوهای هدف‌مند اجرا می‌شود به دنبال ترویج فناوری‌های نوظهور در میان علاقه‌مندان و مخاطبین دانشگاهی است.

منبع خبر: ایسنا

 

 

3 دیدگاه دربارهٔ «رویداد کاشتن برای آینده»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن