دلیل پرتاب نشدن ماهواره های اسپیس ایکس مشخص شد

دلیل اینکه این مدت (از تاریخ ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱) اسپیس ایکس پرتاب ماهواره‌ای به فضا نداشته است، این است که به تمام ماهواره‌هایی که در آینده پرتاب می‌کند، لینک اپتیکی اضافه می‌شود.

شاتول می‌گوید:” تصمیم گرفته است که لینک اپتیکی را به ماهواره‌ها اضافه کند تا ماهواره‌ها بتوانند باهم در ارتباط باشند و  وابستگی آنها به ایستگاه زمینی کاهش یابد.”

قبل از این توقف، اسپیس ایکس پرتاب های بی پروای موفقی در نیمه اول ۲۰۲۱ داشته است که منظومه خود را به ۱۶۰۰ ماهواره رسانده است.

اسپیس ایکس اجازه دارد ۴۴۰۸ ماهواره را در مدار ۵۵۰ کیلومتری قرار دهد. تا سه هفته آینده پرتاب های اسپیس ایکس شروع خواهد شد.

نیاز ارتباط بین ماهواره ای آنجا مشخص می شود که ایستگاه زمینی زیادی در دسترس نیست و نیاز داریم اطلاعات را قبل از حذف شدن به ماهواره دیگری انتقال دهیم . لینک های اپتیکی نه تنها تعداد ایستگاه های زمینی مورد نیاز برای پوشش ماهواره ها را کاهش می‌دهد،بلکه تاخیر انتقال داده را هم کاهش می‌دهد.

شاتول مدیر ارشد عملیاتی اسپیس ایکس می‌گوید:” با اضافه کردن این تکنولوژی به ماهواره ها  امیدوار است که با این موقعیت در مناطقی که امکان نصب ایستگاه زمینی وجود ندارد، اینترنت بدون تاخیر و با کیفیت بالا ارائه شود.”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن