تعطیلی دولت می تواند ماموریت سیارک لوسی ناسا را به تعویق بیندازد

مأموریت لوسی ناسا باید در یک بازه سه هفته ای که ۱۶ اکتبر باز می شود ، راه اندازی شود تا مسیر پیچیده ای را طی کند که از چندین سیارک تروا عبور می کند.

ماموریت سیارک های ناسا که با وجود اختلالات ناشی از همه گیری ویروس کرونا در اواسط ماه اکتبر برای پرتاب در برنامه باقی مانده است ، اکنون با یک چالش جدید روبرو است: تهدید تعطیلی دولت فدرال.

برنامه احتمالی ناسا برای تعطیلی ، که آخرین بار در ۹ ژوئن به روز شد ، بیان می کند که عملیات ایستگاه فضایی بین المللی و دیگر فضاپیماها در صورت تعطیلی ادامه می یابد. در این سند آمده است: “با این حال ، اگر هنوز یک مأموریت ماهواره ای راه اندازی نشده است ، کارهای بدون بودجه به طور کلی در آن پروژه متوقف می شود.”

فضاپیمای لوسی در حال حاضر قرار است در ساعات اولیه صبح ۱۶ اکتبر با موشک United Launch Alliance Atlas 5 از Cape Canaveral, Florida پرتاب شود. مأموریت ۹۸۱ میلیون دلاری ، بخشی از برنامه کشف ناسا ، باید در طول پنجره ای که تنها تا ۷ نوامبر باز است انجام شود تا بتواند از مسیر پیچیده ای برای بازدید از چندین سیارک تروایی که مشتری را در مدار آن سیاره به دور خورشید هدایت و دنبال می کنند ، حرکت کند.

دنیا داگلاس برادشاو ، مدیر پروژه لوسی ، در این نشست خبری گفت: “همه چیز به سرعت در حال حرکت است.”

لوسی به دلیل مسیر پیچیده باید در آن پنجره باریک راه اندازی شود. پس از پرتاب ، در ماه اکتبر ۲۰۲۲ و دسامبر ۲۰۲۴ قبل از پرواز از کنار یک سیارک در کمربند اصلی در آوریل ۲۰۲۵ پرواز می کند. سپس از چندین جرم در یک خوشه از سیارک های تروا بین اوت ۲۰۲۷ و نوامبر ۲۰۲۸ عبور می کند.در دسامبر ۲۰۳۰ ، در مارس ۲۰۳۳ توسط دو جسم در خوشه دیگر تروا پرواز می کند.

دانشمندانی مانند لوویسون امیدوارند پروازهای لوسی از سیارک های تروا به آنها در درک بهتر تاریخ اولیه منظومه شمسی کمک کند. برخی از این اجسام ممکن است همان چیزی باشند که او “فسیل های تشکیل سیاره” می نامد. این مأموریت بر اساس اسکلت فسیل شده نیاکان انسانی که تقریباً نیم قرن پیش کشف شده است ، لوسی نامگذاری شده است.

ریچ لیپ،پیمانکار اصلی فضاپیما، می گوید: “در یک دوره ۱۴ ماهه در طول یک بیماری همه گیر جهانی ساخته شد ، که باور کنید ، واقعاً دشوار بود.

وی گفت که شرکت اقداماتی مانند تقسیم اعضاء به تیم های AوB انجام داد که از نظر فیزیکی با یکدیگر تعامل نداشتند. او توضیح داد: “در صورت بیماری کسی ، ما کل تیم را کنار نمی گذاریم،این به همکاری و انعطاف پذیری فوق العاده تیم نیاز داشت و من نمی توانم از تیم لوسی به اندازه کافی تشکر کنم.”

این اقدامات لوسی را در برنامه خود نگه داشت و در عین حال در بودجه باقی ماند. گلز در مورد مدیریت ماموریت گفت:آنها کارخارق العاده ای در مدیریت پروژه انجام دادند،آنها میتوانند طبق برنامه و با هزینه مناسب حتی درشرایط بیماری همه‌گیرcovid،آن را ارائه دهند.

1 دیدگاه دربارهٔ «تعطیلی دولت می تواند ماموریت سیارک لوسی ناسا را به تعویق بیندازد»

  1. عجب برنامه مزخرفی، ۹۸۱ میلیون دلار برای “درک بهتر تاریخ اولیه منظومه شمسی” خب که چی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن