بازدید جناب آقای دکتر سالاریه رئیس محترم سازمان فضایی ایران از شرکت امیدفضا

باسمه تعالی

امروز در تاریخ ۲۷ام بهمن‌ماه ۱۴۰۰، جناب آقای دکتر حسن سالاریه، رئیس محترم سازمان فضایی ایران از شرکت امیدفضا دیدن کردند.
طی این بازدید، ایشان از بخش‌های مختلف شرکت بازدید کرده و با سرپرست‌ها و افراد شرکت صحبت کردند.
دکتر سالاریه ابتدا، از آزمایشگاه سخت افزار در حلقه شرکت امیدفضا  بازدید به عمل آوردند.
در این جا، در مورد نحوه انجام تست‌های عملکردی تجمیعی ماهواره کوثر و همچنین آخرین وضعیت زیرسیستم‌های مخابرات، تعیین و کنترل وضعیت، ایستگاه زمینی و شبیه‌سازهای مربوطه صحبت شد و تیم فنی شرکت امیدفضا پاسخگوی سوالات جناب آقای دکتر و همراهان محترم ایشان بودند.
همچنین از آن‌جا که شتاب حرکت دنیا در حوزه منظومه‌های ماهواره‌ای بسیار سریع است، شرکت امیدفضا به صورت مستمر منظومه‌های شاخص در حوزه‌های مخابراتی و سنجشی را نیز رصد می‌کند و تحلیل‌های حاصله از جنبه‌های فنی و اقتصادی و عملیاتی را در قالب‌های گوناگون منتشر میکند. در این بازدید  آخرین وضعیت ۵ منظومه ماهواره‌ای شامل ۳ منظومه مخابراتی و ۲ منظومه سنجش از دور خدمت ایشان گزارش شد.
سپس در یک نگاه کلان ضمن بیان پیشرفت پروژه، نحوه مستندسازی، آزمون‌های صورت گرفته ارائه شده و زیرسیستم هایی که توان رقابت در بازار جهانی را دارند به عنوان کاندیدا صادراتی تبیین شدند. و علاوه بر آن  تغییرات نمونه بعدی نسبت به ماهواره کوثر به تفصیل بیان شد.
در ادامه بازدید، دکتر سالاریه و همراهان، از فعالیت گروه مکانیک بازدید به عمل آوردند. فرآیند ساخت POD و سازه نمونه مهندسی و پروازی و ایستگاه زمینی تله متری تشریح شد. همچنین تحلیل های انجام شده در این مسیر نیز به تفصیل بیان شدهش و در آخر از فعالیت‌های انجام شده در راستای طراحی مکانیزم‌های بازشوندگی نمونه‌های بعدی رونمایی شد.
پس از آن با بیان لزوم استفاده از تراستر‌ها در منظومه‌های ماهواره‌ای برای انجام مانورهای مختلف مداری و ارائه بررسی‌های صورت گرفته از انواع تراسترها و چگونگی انتخاب مناسب‌ترین نوع تراستر، به تشریح جزییات تراستر یونی طراحی شده پرداخته شد.
و بالاخره در انتها بر سر چگونگی همکاری میان سازمان فضایی و شرکت امیدفضا مذاکراتی صورت گرفت که انشالله در آینده‌ای نزدیک در این راستا شنوای خبرهای خوبی خواهیم بود.

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن