ادارات دولتی وخصوصی

رئیس سابق نرم افزار USAF می گوید که بخش ماهواره ای ایالات متحده باید برای شکست چین،مستقل شود

یکی از افسران ارشد نرم‌افزار نیروی هوایی ایالات‌متحده به CyberSatGov  در این هفته گفت، بخش ماهواره ایالات‌متحده باید اقدامات طراحی نرم‌افزار مدرن مانند agile وDevSecOps  را بپذیرد.

وی در سخنرانی روز پنجشنبه خود اعلام کرد که بسیاری از ارائه دهندگان خدمات امنیت ملی سنتی در وزارت دفاع گرفتار شده و بدهی‌های بسیار زیادی دارند و نمی‌توانند “با سرعت ارتباطات” حرکت کنند.

او گفت که یکی از نتایج آن نوع بدهی فنی، اعتماد طولانی‌مدت آمریکا به موشک‌های فضانوردی روسیه است که از پایگاه نظامی شوروی در بایقونور، قزاقستان، برای بدست آوردن پرسنل و از ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS)آغاز شد. زمانی که برنامه شاتل فضایی در سال ۲۰۱۱ بسته شد، آمریکا هیچ ظرفیت ملی برای رسیدن به آنها ،تا زمانی که SpaceX ، شاتل‌های Dragon را توسعه داد و با موفقیت آن را در اوایل امسال راه‌اندازی کرد، نداشت.

او گفت: ” من اقرار می‌کنم این کمی افتضاح است که ما باید منتظر بمانیم تا بتوانیم یک توانایی را به دست آوریم تا اجازه دهیم که آمریکایی‌ها را به سیستم اطلاعات فضایی برگردانیم و به روس‌ها اعتماد نداشته باشیم.”

او هشدار داد که شکاف توانمندی با چینی‌ها بدتر است و من معتقدم که آن‌ها جلوتر از ما هستند، نه پشت سر ما، هم در دو هوش مصنوعی و هم در ML [Machine Learning]. هنگامی که شما به هوش مصنوعی و ML برسید می‌توانید یادگیری را به پایان برسانید و چیزهایی را که مغز انسان قادر به درک آن نیست را ممکن سازید. با توجه به این تعریف، ما قصد داریم که حتی بیشتر از این هم سقوط کنیم.”

برای تاکید بر این نکته، او SpaceX را با وزارت دفاع مقایسه کرد. او گفت که SpaceX ۲۰۰ مهندس کامل دارد، در حالی که وزارت دفاع در حال کار کردن با۴۰۰۰ developers است که روی اف – ۳۵ کار می‌کنند. SpaceX نه پروژه را اداره می‌کند، از جمله نسخه‌های مختلف  Falconو کشتی بدون سرنشین که اجازه بازگشت راکت‌های قابل‌استفاده مجدد به زمین در دریا را می‌دهد.

Chaillan گفت: “تا جایی که ۸۰ درصد کد منبع مورد استفاده در هر کدام از این پایگاه‌ها در بین همه آن‌ها مشترک است، Chaillan گفت:” در مقایسه  4 % کد های F22 با F35به اشتراک گذاشته می‌شود.”

Chaillan سیستم اداره شدن SpaceX را مانند لگو دانست

آن‌ها می‌توانند قطعات لگو را وارد یا خارج کنند. آن‌ها می‌توانند کل دسته[شامل هزاران قطعه ] را در روز بسازند؛ آن‌ها می‌توانند به طور خودکار آن را آزمایش کنند تا ببینند آیا ویژگی‌های جدید کارآمد هستند یا نه؛ به نرم‌افزار نگاه کنید [برای چک کردن نحوه رفتار آن] سپس رفتار کنید.”

ادغام اغلب چالش بزرگی برای تولید کنندگان ماهواره‌ای سنتی است – چک کردن آن نرم‌افزار جدید یا به روز شده به آرامی بر روی سخت‌افزار درونی که اغلب در آن جاسازی شده‌است، حرکت می‌کند. Chaillan

آن‌ها در واقع می‌توانند یک فرآیند حلقه – در حلقه داشته باشند که در آن نرم‌افزاری که آن روز می‌سازند در زمان واقعی – سه بار در روز بر روی سخت‌افزار آزمایش کنند. آن‌ها اکنون قادر به استقرار این نرم‌افزار در تولید هستند. آن‌ها می‌توانند نرم‌افزار را روز قبل از شروع به روز رسانی کنند.”

Chaillan گفت: “با درک تفاوت” ما شروع می‌کنیم تا بدهی فن‌آوری را درک کنیم.”

وی افزود که همه چیز در میان پیمانکاران دفاع سنتی بهتر نیست اغلب متشکل از افراد دولت سابق است که واقعا سرعت صنعت را نمی‌دانند. آن‌ها اغلب در یک حباب گیر کرده‌اند که حباب وزارت دفاع است، که در آن هیچ رقابتی وجود ندارد و ما نیازی به آوردن استعداد از بیرون نداریم.

Chaillan وقتی او به اداره نیروی هوایی پیوست، گفت: اگر من برخی از این رهبران [نیروی هوایی] را به مدت دو هفته در گوگل یا SpaceX بفرستم، سر آن‌ها منفجر می‌شود.”

در حقیقت، او اشاره کرد که یک مشکل با برنامه‌هایی که به رهبران وزارت دفاع اجازه می‌دهد بطور موقت در بخش خصوصی کار کنند این بود که ” وقتی ما مردم را به این شرکت‌ها می‌فرستیم، آن‌ها به دیدن نور رسیدند و بر نمی‌گردند.”

16 دیدگاه دربارهٔ «ادارات دولتی وخصوصی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن